Henkilökunta

Posti- ja käyntiosoite

Asemakatu 3
70110 Kuopio

Kanslian yhteystiedot

Puh. 044 366 8221
info(at)kuopionsteiner.fi

Opettajienhuone

Puh. 044 366 8222

Henkilöstö

Rehtori Anne Kosunen, Puh. 044 055 7914, anne.kosunen(at)kuopionsteiner.fi


Apulaisrehtori Heidi Salo, Puh. 044 366 8225, heidi.salo(at)kuopionsteiner.fi


Koulusihteeri Sini Pitkänen, Puh. 044 366 8221,  info(at)kuopionsteiner.fi


Opinto-ohjaaja  Ida Tuhkanen, Puh. 044 366 8223, ida.tuhkanen(at)kuopionsteiner.fi


Erityisopettaja Noora Iljina, Puh. 044 366 8224, noora.iljina(at)kuopionsteiner.fi


Iltapäiväkerho Sirkkula (Tuula Heikkilä), Puh. 040 589 2692, tuula.heikkila(at)kuopionsteiner.fi


Terveydenhoitaja Sara Pursiainen, Puh. 044 718 6958, sara.pursiainen(at)kuopio.fi


Kuraattori Riitta Vänskä, Puh. 044 718 4823, riitta.vanska(at)kuopio.fi


Koulupsykologi Anu Pohjanjousi, Puh. 044 718 4815, anu.pohjanjousi(at)kuopio.fi



Esikoulun henkilökunta

Minna Lommi, esiluokan opettaja


Kuopion steinerkoulu Virkkulan opettajakunta

Luokanopettajat

1. Sari Väätäinen
2. Tiina Sirviö
3. Anna-Mari Hendolin
4. Tanja Romppanen
5. Jukka Miettinen
6. Heidi Salo
7. Ari Kärkkäinen
8. Anne Kosunen

Luokanohjaaja

9. Jaska Kosonen

Aineenopettajat

Anna-Meri Hendolin, saksa, englanti

Jaska Kosonen, matematiikka, fysiikka, kemia

Anne Kosunen, englanti

Ari Kärkkäinen, historia, yhteiskuntaoppi, äidinkieli, elämänkatsomustieto

Jukka Miettinen, liikunta, terveystieto

Laura Parikka, kuvataide, kotitalous, tekninen työ

Ulla Puhakka, ortodoksiuskonto

Matti Ritvanen, musiikki

Tanja Romppanen, uskonto, elämänkatsomustieto, tekstiilityö, kuvataide

Heidi Salo, ruotsi, englanti

Ida Tuhkanen, opo