Henkilökunta

Posti- ja käyntiosoite

Asemakatu 3
70110 Kuopio

Kanslian yhteystiedot

Puh. 044 366 8221
info(at)kuopionsteiner.fi

Opettajienhuone

Puh. 044 366 8222

Henkilöstö

Vuosirehtori Anne Kosunen, Puh. 044 055 7914, anne.kosunen(at)kuopionsteiner.fi


Apulaisrehtori Heidi Salo, Puh. 044 366 8225, heidi.salo(at)kuopionsteiner.fi


Koulusihteeri Sini Pitkänen, Puh. 044 366 8221, sini.pitkanen(at)kuopionsteiner.fi


Opinto-ohjaaja  Anna Tenhunen, Puh. 044 366 8223, anna.tenhunen(at)kuopionsteiner.fi


Erityisopettaja Kalevi Lahtinen, Puh. 044 366 8224, kalevi.lahtinen(at)kuopionsteiner.fi


Iltapäiväkerho Sirkkula (Tuula Heikkilä), Puh. 040 589 2692, tuula.heikkila(at)kuopionsteiner.fi


Terveydenhoitaja Helena Törmi, Puh. 044 748 2599, helena.tormi(at)kuopio.fi paikalla torstaisin ja joka toinen keskiviikko


Kuraattori Riitta Vänskä, Puh. 044 718 4823, riitta.vanska(at)kuopio.fi


Koulupsykologi Anu Pohjanjousi, Puh. 044 718 4815, anu.pohjanjousi(at)kuopio.fi


Ympäristökasvattaja Meri Elonheimo, Puh. 044 383 3334 meri.elonheimo(at)kuopionsteiner.fi


Esikoulun henkilökunta

Minna Lommi, esiluokan opettaja


Kuopion steinerkoulu Virkkulan opettajakunta

Luokanopettajat

1. Anna-Mari Hendolin
2. Tanja Romppanen
3. Jukka Miettinen
4. Heidi Salo
5. Tiina Sirviö
6. Anne Kosunen
7. Iida Eija Tilles
8. Ari Kärkkäinen

Luokanohjaaja

9. Jaska Kosonen

Aineenopettajat

Ari Kärkkäinen, historia, yhteiskuntaoppi, äidinkieli, elämänkatsomustieto
Anna-Mari Hendolin, saksa, englanti
Jaska Kosonen, matematiikka, fysiikka, kemia
Jukka Miettinen, liikunta, terveystieto
Heli Nupponen, ortodoksiuskonto
Tanja Romppanen uskonto, elämänkatsomustaito, tekstiilityö
Marjatta Rosengren, englanti, saksa
Heidi Salo, ruotsi, englanti
Iida Eija Tilles, Bothmer-liikunta, tekninen työ, kuvataide, maantieto. biologia
Toivo Rolser, musiikki
Anna Tenhunen, opo