Henkilökunta

Posti- ja käyntiosoite

Asemakatu 3
70110 Kuopio

Kanslian yhteystiedot

Puh. 044 366 8221
info(at)kuopionsteiner.fi

Henkilöstö

Rehtori Anne Kosunen, Puh. 044 055 7914, anne.kosunen(at)kuopionsteiner.fi


Apulaisrehtori Heidi Salo, Puh. 044 366 8225, heidi.salo(at)kuopionsteiner.fi


Koulusihteeri sij. Inka Kunnas, Puh. 044 366 8221,  info(at)kuopionsteiner.fi


Opinto-ohjaaja  Tuuli Tiikkainen, Puh. 044 366 8223, tuuli.tiikkainen@kuopionsteiner.fi


Erityisopettaja Noora Iljina, Puh. 044 366 8224, noora.iljina(at)kuopionsteiner.fi


Iltapäiväkerho Sirkkula Puh. 040 589 2692


Terveydenhoitaja Sini Valén, Puh. 044 718 3445, sini.valen(at)pshyvinvointialue.fi

paikalla maanantaisin ja parittomien viikkojen perjantait


Kuraattori Emma Hirvelä, Puh. 044 718 4604, emma.hirvela(at)pshyvinvointialue.fi

paikalla torstaisin


Koulupsykologi Tiina Vakkari, Puh. 044 901 8299, tiina.vakkari@sofita.fi

paikalla 10.-11.1., 24.-25.1., 7.-8.2., 28.-29.2.2024



Esikoulun henkilökunta

Minna Lommi, esiluokan opettaja, p. 044 055 7915, minna.lommi@kuopionsteiner.fi


Kuopion steinerkoulu Virkkulan opettajakunta

Luokanopettajat

  1. Hanna-Leena Tammiruusu, hanna-leena.tammiruusu@kuopionsteiner.fi
  2. Seija Vahronen, seija.vahronen@kuopionsteiner.fi
  3. Sari Väätäinen, sari.vaatainen@kuopionsteiner.fi
  4. Tiina Sirviö, tiina.sirvio@kuopionsteiner.fi
  5. Anna-Mari Hendolin, annamari.hendolin@kuopionsteiner.fi
  6. Tanja Romppanen, tanja.romppanen@kuopionsteiner.fi
  7. Jukka Miettinen, jukka.miettinen@kuopionsteiner.fi
  8. Heidi Salo, heidi.salo@kuopionsteiner.fi

Luokanohjaaja

9. Ari Kärkkäinen, ari.karkkainen@kuopionsteiner.fi

Aineenopettajat

Anna-Mari Hendolin, saksa, englanti

Jaska Kosonen, matematiikka, fysiikka, kemia (jaska.kosonen@kuopionsteiner.fi)

Anne Kosunen, englanti

Ari Kärkkäinen, historia, yhteiskuntaoppi, elämänkatsomustieto, biologia, maantieto

Jukka Miettinen, liikunta, terveystieto

Tuomas Oinonen, tekninen työ

Ulla Puhakka, ortodoksiuskonto

Heidi Salo, ruotsi, englanti

Hanna-Leena Tammiruusu, musiikki

Seija Vahronen, kuvataide