Henkilökunta

Posti- ja käyntiosoite

Asemakatu 3
70110 Kuopio

Kanslian yhteystiedot

Puh. 044 366 8221
info(at)kuopionsteiner.fi

Opettajienhuone

Puh. 044 366 8222

Henkilöstö

Rehtori Anne Kosunen, Puh. 044 055 7914, anne.kosunen(at)kuopionsteiner.fi


Apulaisrehtori Heidi Salo, Puh. 044 366 8225, heidi.salo(at)kuopionsteiner.fi


Koulusihteeri Sini Pitkänen, Puh. 044 366 8221, sini.pitkanen(at)kuopionsteiner.fi


Opinto-ohjaaja  Anna Tenhunen, Puh. 044 366 8223, anna.tenhunen(at)kuopionsteiner.fi


Erityisopettaja Noora Iljina, Puh. 044 366 8224, noora.iljina(at)kuopionsteiner.fi


Iltapäiväkerho Sirkkula (Tuula Heikkilä), Puh. 040 589 2692, tuula.heikkila(at)kuopionsteiner.fi


Terveydenhoitaja Henna Ruotsalainen, Puh. 044 718 6958, henna.ruotsalainen(at)kuopio.fi


Kuraattori Riitta Vänskä, Puh. 044 718 4823, riitta.vanska(at)kuopio.fi


Koulupsykologi Anu Pohjanjousi, Puh. 044 718 4815, anu.pohjanjousi(at)kuopio.fi


Ympäristökasvattaja Meri Elonheimo, Puh. 044 383 3334 meri.elonheimo(at)kuopionsteiner.fi


Esikoulun henkilökunta

Minna Lommi, esiluokan opettaja


Kuopion steinerkoulu Virkkulan opettajakunta

Luokanopettajat

1. Tiina Sirviö
2. Anna-Mari Hendolin
3. Tanja Romppanen
4. Jukka Miettinen
5. Heidi Salo
6. Sari Väätäinen
7. Anne Kosunen
8. Iida Eija Tilles

Luokanohjaaja

9. Ari Kärkkäinen

Aineenopettajat

Ari Kärkkäinen, historia, yhteiskuntaoppi, äidinkieli, elämänkatsomustieto
Anna-Mari Hendolin, saksa, englanti
Jaska Kosonen, matematiikka, fysiikka, kemia
Jukka Miettinen, liikunta, terveystieto
Ulla Puhakka, ortodoksiuskonto
Tanja Romppanen uskonto, elämänkatsomustaito, tekstiilityö
Heidi Salo, ruotsi, englanti
Iida Eija Tilles, Bothmer-liikunta, tekninen työ, kuvataide, maantieto. biologia
Toivo Rolser, musiikki
Anna Tenhunen, opo